Zadnja marketinška poteza znamke Nothing je dvignila precej prahu! njen ustanovitelj in direktor Carl Pei je na svojem Instagram profilu objavil precej nenavaden video. V njem se je neposredno obrnil na Apple in podjetje iz Cupertina samozavestno opozoril, da jim namerava speljati kupce, in to “enega za drugim dolgočasnim uporabnikom iPhona“. In to je to. Se Timu Cooku sploh sanja, da znamka Nothing obstaja? Ali njegovemu nasledniku? Najbrž ne.
View this post on Instagram
Manjša podjetja se v želji po pozornosti pogosto zatekajo k takšnim trikom. Namenoma omenjajo veliko večje tekmece, da bi v glavah občinstva nezavedno ustvarila povezavo med obema znamkama. Cilj je preprost: prepričati nas, da je Nothing dejansko na enaki ravni kot Apple in da mu lahko resnično prevzame tiste “naveličane uporabnike“. Če sami uporabljate iPhone, se zdaj morda sprašujete, ali ste res naveličani svojega telefona. In ko enkrat začnete razmišljati o tem… morda pa res ste? Bi morda morali kupiti telefon Nothing? Roko na srce, najbrž ne.
Zanimivo bi bilo videti, če bo Carl Pei čez kakšno leto dni ponudil kakšne oprijemljive dokaze o tem, kako uspešna je bila ta njegova napoved. Koliko kupcev znamke Nothing je dejansko zamenjalo svoj iPhone za njihovo napravo in podobno. A bodimo iskreni, verjetno se to ne bo zgodilo. Kakšen je bil torej sploh namen tega videa?

