HONOR je predstavila dve vrhunski inovaciji na področju umetne inteligence, namenjeni povečanju moči posameznikov in uvajanju nove ravni varnosti za uporabnike. Na sejmu MWC Šanghaj 2024, pod naslovom “Sinergija človeka in umetne inteligence: inteligentne naprave bodo bolje opolnomočile ljudi”, je HONOR predstavil svoji najnovejši rešitvi: AI Defocus Eye Protection in AI Deepfake Detection.
Na uvodni seji je podjetje ponovno poudarilo svojo predanost umetni inteligenci, usmerjeni v človeka. Izvršni direktor družbe HONOR Device Co., Ltd., George Zhao, je izpostavil, da umetna inteligenca revolucionarno spreminja naša življenja in industrijo pametnih telefonov. Poudaril je pomen umetne inteligence na napravah, ki lahko bolje razumejo uporabnike in zagotavljajo prilagojene storitve, hkrati pa ščitijo njihovo zasebnost. Zhao je pozval industrijske akterje, naj se pridružijo raziskovanju potenciala umetne inteligence na napravah.
HONOR je predstavil najnovejšo tehnologijo za zaščito oči, AI Defocus Eye Protection. Zaradi naraščajočih primerov kratkovidnosti, ki so posledica dolgotrajne uporabe zaslonov, ta tehnologija uporablja umetno inteligenco za simulacijo očal za razostritev na zaslonu pametne naprave.

Dokazano je, da očala z razostritvijo koristijo zdravju oči, saj povzročajo nadzorovano razostritev v perifernem vidnem polju, kar pomaga ohranjati jasen centralni vid in upočasnjuje proces kratkovidnosti. AI Defocus Eye Protection podjetja HONOR je dokazano zmanjšala prehodno kratkovidnost uporabnikov v povprečju za 13 stopinj po 25 minutah branja, pri nekaterih uporabnikih pa celo do 75 stopinj.

HONOR se je osredotočil tudi na tveganja, ki jih prinaša tehnologija “deepfake”. Predstavljena rešitev, AI Deepfake Detection, uporablja umetno inteligenco za preučevanje informacij po posameznih sličicah, kot so očesni stik, osvetlitev, jasnost slike in predvajanje videoposnetka, s čimer prepoznava napake, ki jih človeško oko ne zazna.

AI Deepfake Detection je bila usposobljena z uporabo velikega nabora podatkov o videoposnetkih in slikah, povezanih s spletnimi prevarami. Tehnologija lahko v treh sekundah opravi identifikacijo, pregled in primerjavo ter ob zaznavi sintetične ali spremenjene vsebine takoj izda opozorilo uporabniku, s čimer ga varuje pred potencialnimi prevarami.