Izšla je igra Rise of the Ronin, ekskluzivno za PlayStation 5. Analitična platforma ElAnalistaDeBits je za igralce pripravila poglobljen videoposnetek, ki podrobno primerja tri različne grafične načine igre: Quality (Kakovost), Performance (Zmogljivost) in Ray Tracing. Ta primerjava razkriva ključne razlike v ločljivosti, hitrosti osveževanja in kakovosti slike, ponuja pa tudi vpogled v to, kako vsak način vpliva na igralno izkušnjo.
Način “Performance” je zasnovan za zagotavljanje čim bolj tekoče igralne izkušnje, s ciljem doseči 60 sličic na sekundo pri dinamični ločljivosti 1080p, ki povprečno znaša 1044p. Ta način je idealen za igralce, ki dajo prednost fluidnosti gibanja pred grafično podrobnostjo.
“Quality” način ponuja izboljšano vizualno izkušnjo z dinamično ločljivostjo 1440p, ki se običajno ustali pri 1260p, ob tem pa ohranja hitrost sličic na 30 na sekundo. Ta način prinaša izboljšano grafično podrobnost, vključno z boljšimi senčili, anizotropnim filtriranjem in naprednimi učinki naknadne obdelave, kar ga naredi privlačnega za tiste, ki želijo iz igre izvleči največjo možno vizualno kakovost.
Način “Ray Tracing” dodaja izjemno realistično osvetlitev in sence z uporabo napredne tehnologije sledenja žarkov. Kljub temu, da ta način v povprečju ponuja nekoliko nižjo dinamično ločljivost kot način “Performance” in teče pri 30 sličicah na sekundo, prinaša izboljšave v globalni osvetlitvi, ki lahko poglobijo občutek v igralnem svetu. Vendar je trenutno manj privlačen zaradi omejenih drugih prednosti in težav z zatikanjem.
Tako načina “Quality” kot “Ray Tracing” trenutno trpita zaradi tehničnih težav z zatikanjem, ki naj bi jih razvijalci odpravili v prihajajočih popravkih. Medtem pa je način “Performance” zaradi svoje stabilnosti in gladkosti pri igri priporočljiv.
Za tiste z združljivimi monitorji je na voljo tudi možnost omogočanja spremenljive hitrosti osveževanja (VRR), ki lahko izboljša izkušnjo igranja z odklepanjem hitrosti sličic. Vendar je priporočljivo uporabljati to funkcijo predvsem v načinu “Performance”, saj lahko pri drugih načinih pride do nestabilnosti.